English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG

Aktuálny program

5. máj
/

streda
17:00
/

Esterházyho palác
/

Bratislava
Workshop kreatívneho písania s Martinou Jánošíkovou: V labyrinte vlastného života Workshop kreatívneho písania s Martinou Jánošíkovou: V labyrinte vlastného života

Pridajte sa k improvizovanému kolektívnemu vytváraniu slovných koláží inšpirovanému tvorbou Erika Bindera. Rovnako ako Binderov program, aj naša dielňa bude mnohovrstevnatá a siahne až za obrazovky, pred ktorými trávime more hodín.

 
10. máj
/

pondelok
17:00
/

Esterházyho palác
/

Bratislava
Workshop: Zrkadlenie Workshop: Zrkadlenie

Čo všetko a ako je možné vidieť v zrkadle? Objavte spolu s nami kreatívny potenciál vecí okolo seba v rámci experimentálneho workshopu zameraného na hľadanie nového, vlastného pohľadu.

 
13. máj
/

štvrtok
15:00
/

Esterházyho palác
/

Bratislava
Workshop pre pedagógov: Ako rozvíjať kritické myslenie na vyučovaní? Workshop pre pedagógov: Ako rozvíjať kritické myslenie na vyučovaní?

Cieľavedomé trénovanie kritického myslenia vo vyučovaní vedie k odhaľovaniu vzťahov medzi faktmi, k vytváraniu vlastného názoru a v konečnom dôsledku aj k prehlbovaniu poznatkov. Lektor Jakub Kobela z Akadémie kritického myslenia, ktorá sa dlhodobo venuje vzdelávaniu v oblasti triedenia informácii, komunikácie a rozhodovania sa, ukáže, ako argumentáciu a kritické myslenie vnímať a ako možno témy začleniť do viacerých školských predmetov.

 
26. máj
/

streda
17:00
/

Esterházyho palác
/

Bratislava
Workshop s Martinom Piačekom: Osobný monument Workshop s Martinom Piačekom: Osobný monument

Pomníky a pamätníky sa nám často spájajú s minulými režimami. Vznikajú však aj dnes a ich podoba, umiestnenie a zámery stále zostávajú aktuálnymi témami súčasného umenia. Výtvarný workshop bude zameraný na súčasné spôsoby uvažovania o problematike monumentu a umenia vo verejnom priestore. Prostredníctvom vlastnej tvorby si budete môcť vyskúšať ich výtvarný jazyk aj to, ako doň možno pretaviť osobné zážitky a spomienky.

 
 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2021  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter