English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG

Škola

Objavte auru originálov!

Ponuka školských programov v jednotlivých pracoviskách: Bratislava, Zvolen, Strážky, Ružomberok, Pezinok

Priveďte žiakov zažiť nové experimenty s výtvarným materiálom prostredníctvom vzdelávacích programov Slovenskej národnej galérie. V dnešnej digitálnej kultúre je veľkým prínosom stretnutie s umeleckými dielami.

Okrem informácií o farbe, materiáli a veľkosti pôsobí na nás dielo emocionálne. Rozvíja v nás nielen estetické cítenie, ale aj sprostredkuje zážitok. Vďaka dielam od 14. po 20.storočie sa môžeme dozvedieť viac o kultúre, histórii a bežnom živote.

Upozornenie!
Všetky školské skupiny musia dopredu nahlásiť svoju návšetvu v SNG na miroslava.misova@sng.sk. Platí to, aj pokiaľ nemáte záujem o program Oddelenia galerijnej pedagogiky SNG, ale chcete si len s triedou pozrieť výstavu. Pokiaľ prídete neohlásene, môže sa stať, že nebudete pustení do výstavy z kapacitných dôvodov.
Ďakujeme za porozumenie

Okrem vzdelávacích programov sme pripravili kolekcie diel, rôzne metodické námety na motivačné a výtvarné aktivity, pokyny či pracovné listy, ktoré nájdete na www.webumenia.sk - v on-line katalógu výtvarných diel slovenských galérií predovšetkým v sekciách kolekcie a články. Samostatne spracované materiály a pracovné listy spolu s metodickými pokynmi pre pedagógov venované obdobiu slovenského štátu sú na stránke senxskutocnost.sng.sk. Ak hľadáte námety k rozvoju kritického myslenia alebo chcete pracovať s témou udalostí roku 1989, navštívte stránku 1989.sng.sk. Tvorbu významných umelcov predstavia videá a metodické listy na stránke skrecok.sng.sk.

Vzdelávajte sa aj bez programu!

Na 1. poschodí Esterházyho paláca môžete navštíviť interaktívnu inštaláciu venovanú všetkým, ktorí sa chcú zoznámiť s históriou umenia. Prevedie vás nimi netradičný sprievodca - profesor Škrečok.

Na 3. poschodí nájdete aj novú edukačnú Zónu - priestor pre všetkých návštevníkov, ktorí radi experimentujú, tvoria, objavujú a chcú sa dozvedieť viac o zaujímavých témach z výtvarného umenia. Na jeseň 2020 bude Zóna venovaná architektúre.

INFORMÁCIE A KONTAKT:

Na každý program je potrebné sa vopred objednať e-mailom alebo telefonicky. Všetky programy realizujeme s prihliadnutím na potreby vekovej a cieľovej skupiny účastníkov. Odporúčaný počet je najviac 20 žiakov v jednej skupine. Prosíme vopred ohlásiť aj väčšie skupiny nad 10 osôb prichádzajúce bez objednaného programu alebo výkladu, kapacita priestorov je obmedzená.

Dbáme na vašu i našu bezpečnosť, preto prosíme všetkých účastníkov vzdelávacích programov, aby boli počas celého trvania programu chránení rúškom.

Miroslava Mišová / miroslava.misova@sng.sk
02/ 204 96 270; 0915 786 712

 
 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2021  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter