English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku

Aktuálny program

21. jan
/

piatok
15:00
/

Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku
Famíliart: Scéna Famíliart: Scéna

Čo je scénický návrh? Už niekoľký raz začíname odznova. Počas dielne sa zameriame na prípravné škice scénického návrhu. Inšpirujeme sa návrhmi divadelných scén majstra Fullu, ktoré sú súčasťou Black boxov v stálej expozícii GĽF. Nie je scéna ako scéna.

 
22. jan
/

sobota
14:30
/

Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku
Ručne stručne: Maľba na hodváb - naparovanie Ručne stručne: Maľba na hodváb - naparovanie

Na hodvábnej šatke sa naučíme, ako pracovať so špeciálnymi farbami, ktoré sa fixujú parou. Použijeme techniku skladania, s ktorou sa dá celkom jednoduchým spôsobom dosiahnuť efektný výsledok. Pozor, zahŕňa experiment! Spolupracujeme so Spoločnosťou Kolomana Sokola.

 
28. jan
/

piatok
15:00
/

Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku
Áno_ume_nie: Obraz – objekt I. Áno_ume_nie: Obraz – objekt I.

Nový formát galerijnej výtvarky, v ktorom sa deti dozvedia „všeličoto“ z oblasti vizuálneho umenia. Veľa sa pýtame, spoločne hľadáme odpovede, objavujeme, skúšame ale najmä tvoríme. A to všetko priamo v galérii. Tento raz si predstavíme, ako by vyzerali diela Ľudovíta Fullu keby sa stal sochárom. A nielen predstavíme, ale aj vytvoríme. Ak v piatok poobede neviete kam s deťmi, šup s nimi do galérie!

 
29. jan
/

sobota
10:30
/

Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku
Malé výTvory: škola háčkovania Malé výTvory: škola háčkovania

Nenechajte zaháľať svoje ruky a prihláste ich do malej školy háčkovania. Na začiatok budeme okrem rúk potrebovať aj hlavu, potom to už pôjde samé.
Podujatie prebieha v režime OP (deti do 12 rokov a 2 mesiacov sú v režime OP automaticky).

 
 

Pravidelné programy

Hudba u Fullu
Hudba u Fullu

Koná sa zvyčajne v nedeľu o 17.00, jarný a jesenný cyklus, 1 x mesačne. Koncerty v spolupráci s občianskym združením Simach Art.

LEP
LEP

Diskusia s pozvanými hosťami. Zámerom je spestrenie komunikácie miestnych ľudí v meste Ružomberok. Cieľom je iniciovať samotnú zmenu, sociálne analyzovať, ako aj historicky zhromažďovať dáta v regióne Liptov. Dišputy ponúkajú inšpiráciu bežnými, no zároveň „z davu vytŕčajúcimi" ľuďmi.

Kino u Fullu
Kino u Fullu

Raz mesačne, pravidelné premietanie alternatívnych filmových dokumentov v spolupráci s Filmtopiou, Kinedokom, Akadémiou výtvarných umení v Banskej Bystrici, Rodinnými archívmi a inými.

Fullakuk
Fullakuk

Galéria ponúka žurnalistický formát v podobe pravidelnej filmovo-žúrnalistickej dielne, kde máte možnosť stretnúť sa s pozvanými hosťami zo sveta filmu a dokumentaristiky ako aj naučiť sa kritickému mysleniu.

Ručne stručne
Ručne stručne

Program je profilovaný najmä ako tvorivá dielňa pre dospelých (ale ni väčšie deti nepošleme domov). Dielne ponúkajú aktívne, kreatívne a rekreatívne trávenie voľného času, možnosť vyskúšať nové techniky, materiály a postupy.

Mix-Kult-Pult
Mix-Kult-Pult

Zaujíma Vás život tvorivého jedinca? Chcete sa dozvedieť, ako funguje profesionálna spolupráca priamo od tých, ktorí v konkrétnej oblasti pôsobia?

Famíliart
Famíliart

Nemáte sa kedy zahrať s ratolesťou? Chcete sa inšpirovať aktuálnou výstavou, alebo stálou expozíciou Ľudovíta Fullu?

Ateliér
Ateliér

Chcete si aktívne oddýchnuť a možno aj niečo vytvoriť? Príďte si vyskúšať rôzne výtvarné techniky a postupy s rešpektovaním vašich individuálnych potrieb.

   
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2022  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter