English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku

Aktuálny program

Dnes
/

18:00
Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku
Hudba u Fullu: Ondrej Veselý – klasická gitara - ZRUŠENÉ Hudba u Fullu: Ondrej Veselý – klasická gitara - ZRUŠENÉ

Ondrej Veselý študoval hru na klasickej gitare na Slovensku, v Holandsku a v Taliansku. V rámci koncertu predstaví nielen to najlepšie zo súčasnej komponovanej hudby pre gitaru, ale aj skladby venované priamo jemu. Zaznejú aj preslávené diela gitarovej literatúry obohatené o menej známe kusy barokovej a klasicistickej hudby, neprávom pozabudnuté v čase.

 
 
28. okt
/

streda
15:30
/

Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku
Ateliér: V jednoduchosti je krása Ateliér: V jednoduchosti je krása

Inšpirácie z galerijnej záhrady tentoraz posunieme do dekoratívnej polohy. V technike monotypie motív zjednodušujeme, opakovanou tlačou jednotlivých prvkov vytvárame rastre. Monografia je grafická technika, ktorá umožňuje vysokú variabilitu prevedenia a dokáže prekvapiť. Jej možnosti preskúmame s lektorkou M. Podstrelencovou.

 
31. okt
/

sobota
14:30
/

Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku
Ručne stručne: Brošňa z dejín umenia, 20/20 Ručne stručne: Brošňa z dejín umenia, 20/20

Na výstave dvadsiatich najúspešnejších absolventov Školy umeleckého priemyslu Ružomberok je inšpirácií na textilnú brošňu rabadej... Pokračujeme v rozošitom cykle. Prešívame dejiny umenia na svoj obraz a z dejín nakukneme do súčasnosti. Pracujeme s farebným filcom, ihlou, niťou a korálikmi. Pridajte sa!

 
 

Pravidelné programy

Hudba u Fullu
Hudba u Fullu

Koná sa zvyčajne v nedeľu o 17.00, jarný a jesenný cyklus, 1 x mesačne. Koncerty v spolupráci s občianskym združením Simach Art.

LEP
LEP

Diskusia s pozvanými hosťami. Zámerom je spestrenie komunikácie miestnych ľudí v meste Ružomberok. Cieľom je iniciovať samotnú zmenu, sociálne analyzovať, ako aj historicky zhromažďovať dáta v regióne Liptov. Dišputy ponúkajú inšpiráciu bežnými, no zároveň „z davu vytŕčajúcimi" ľuďmi.

Kino u Fullu
Kino u Fullu

Raz mesačne, pravidelné premietanie alternatívnych filmových dokumentov v spolupráci s Filmtopiou, Kinedokom, Akadémiou výtvarných umení v Banskej Bystrici, Rodinnými archívmi a inými.

Fullakuk
Fullakuk

Galéria ponúka žurnalistický formát v podobe pravidelnej filmovo-žúrnalistickej dielne, kde máte možnosť stretnúť sa s pozvanými hosťami zo sveta filmu a dokumentaristiky ako aj naučiť sa kritickému mysleniu.

Ručne stručne
Ručne stručne

Program je profilovaný najmä ako tvorivá dielňa pre dospelých (ale ni väčšie deti nepošleme domov). Dielne ponúkajú aktívne, kreatívne a rekreatívne trávenie voľného času, možnosť vyskúšať nové techniky, materiály a postupy.

Mix-Kult-Pult
Mix-Kult-Pult

Zaujíma Vás život tvorivého jedinca? Chcete sa dozvedieť, ako funguje profesionálna spolupráca priamo od tých, ktorí v konkrétnej oblasti pôsobia?

Famíliart
Famíliart

Nemáte sa kedy zahrať s ratolesťou? Chcete sa inšpirovať aktuálnou výstavou, alebo stálou expozíciou Ľudovíta Fullu?

Ateliér
Ateliér

Chcete si aktívne oddýchnuť a možno aj niečo vytvoriť? Príďte si vyskúšať rôzne výtvarné techniky a postupy s rešpektovaním vašich individuálnych potrieb.

   
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2020  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter