English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
Galéria Ľudovíta Fullu v Ružomberku

Základné školy II. stupňa a stredné školy

Ľudovít Fulla aktivity / hry

ZŠ, SŠ, verejnosť

Zahraj sa naše hry a rozvíjaj svoje verbálne, logické či motorické danosti. Čakajú ťa hry ako: Pátračka, Čelovky, Krížovky, Zoznam, Fotopamäť, Vláčik, Telefón, Živý obraz
Časový rozsah: 45 - 60 minút
Vstupné: 1 €, alebo KP

Skladačka / Hry s obrazmi

ZŠ, SŠ, verejnosť

Hra pre rodiny, skupiny aj jednotlivcov, v ktorej sa z plochy dostaneme do priestoru. Vyberte si obraz Ľudovíta Fullu a vďaka našej jedinečnej skladačke sa pokúste o jeho parafrázu. Okrem skladačky použite aj vlastné telá, takže nakoniec aj vy sami budete súčasťou 3D obrazov.
Vstupné: 1 €, alebo KP

Fullaland

ZŠ, SŠ, verejnosť

Dotvorte, prestavajte, interpretujte reprodukcie diel Ľudovíta Fullu ikonickou skladačkou lego. Vznikajú jedinečné a originálne kompozície a neobvyklé riešenia. zoznámte sa s tvorbou Ľudovíta Fullu hravo.
Časový rozsah: 45 - 60 minút
Vstupné 1 €

Pátračka / Objav ma

ZŠ - 1. a 2. stupeň

Animačný program zameraný na využitie navigačných schopností dieťaťa, orientáciu v galerijnom prostredí podľa plánu. Aktivita využíva prvky diel majstra Ľudovíta Fullu. zámerom programu je cibrenie pozornosti, predvídavosti, zdravej súťaživosti a zmyslu pre ukončenie zadania.
Časový rozsah: 45 minút
Vstupné 1 €

Zoznamka

ZŠ, SŠ, verejnosť

Animačný program zameraný na zoznámenie sa s umeleckým dielom netradičnou formou "speed datingu" s obrazmi. Počas aktivity účastník narába s vizuálnou poéziou umeleckého diela na základe vlastných pocitov a emócií. Výsledkom aktivity je gramatický útvar založený na introspektívnom pohľade na umelecké dielo.
Časový rozsah: 45 minút
Vstupné 1 €

Fullacube

ZŠ, SŠ, verejnosť

Spoločenská hra zameraná na rozvoj fantázie a komunikačné schopnosti hráčov. Všetko prefiltrované cez dielo Ľudovíta Fullu.
Časový rozsah: 30 - 45 minút
Vstupné 1 €

Príbeh(r)y

ZŠ, SŠ, verejnosť

Spoločenská hra inšpirovaná hrou Dixit, cez ktorú sa jej účastníci zoznamujú s dielom Ľudovíta Fullu. Rozvíjajú nielen svoju predstavivosť, ale aj komunikačné schopnosti. Maximálny počet hráčov 12.
Časový rozsah: 45 - 60 minút
Vstupné: 1 €

Oživené obrazy

ZŠ - 1. a 2. stupeň a SŠ

Hra na pozadí troch Fullových obrazov, v ktorej si žiaci vyskúšajú formou tvorivej dramatizácie vytvoriť scénky alebo príbehy s využitím klasických divadelných postupov a komiksu.
Časový rozsah: 60 min.
Vstupné: 1 €, alebo KP

Architekt_túra

ZŠ - 1. a 2. stupeň a SŠ

Kto je architekt a čo je interiérový dizajn? Prehliadka galérie s dôrazom na budovu a expozíciu bytu Ľudovíta Fullu + tvorivá dielňa - 3D - papierový model domu/bytu/galérie.
Časový rozsah: 60 - 90 min.
Vstupné 1 € alebo KP

Ilustrácia

Staň sa ilustrátorom aj keď nevieš kresliť. Prehliadka galérie cez tému ilustrácia  - čo je ilustrácia, kto je ilustrátor a ako komunikujeme obrazom. Tvorivá dielňa - ako ilustrovať príbeh jednoduchými materiálmi (geometrické tvary, kancelárske spinky, vytrhané noviny.) Ako pracuje ilustrátor a čo robí spisovateľ.
Časový rozsah: 60 - 90 min.
Vstupné 1 € alebo KP

 
 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2023  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter