2022

Oboch autorov spája nielen spoločný školský kabinet, ale na tejto výstave napríklad aj textil; pre jedného je témou, pre druhého výtvarným materiálom. Výsledné obrazy oboch umelcov však ukrývajú mnohé osobné spomienky a príbehy, ktoré v kontexte aktuálnej doby ponúkajú nové interpretácie a témy na zamyslenie.

Toto je tak trochu digitálna výstava a počítame s tým, že sa vám nebude páčiť. Do popredia však vystupuje otázka o (ne)splnených očakávaniach diváka z návštevy galérie, o (ne)prijateľnosti takéhoto "vystavovania" umeleckých diel vyplývajúceho z obmedzení daných aktuálnym stavom objektu.

2021

Tvorbu Karola Molnára (5. január 1903, Brezová pod Bradlom - 15. apríl 1981, Praha) pozná iba malá hŕstka ľudí, dokonca len zopár odborníkov. Nespomína sa ani v základných súhrnných publikáciách výtvarných dejín Slovenska, hoci sa tu narodil a prežil tu detstvo. Historické udalosti - ako v prípade mnohých iných umelcov spojených so Slovenskom - však zapríčinili, že jeho ďalší osud a výtvarné dedičstvo sa formovali v zahraničí.

Kristína Ligačová(1995, Čadca) na Škole úžitkového výtvarníctva v Ružomberku absolvovala odbor Grafický dizajn (2014), ako študentka sa venovala aj fotografii a získala niekoľko ocenení vo fotografických súťažiach. V štúdiu pokračovala na Katedre úžitkového umenia Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave, absolvovala študijný pobyt v Poľsku na Eugeniusz Geppert Academy of Art and Design vo Vroclave (2019).

Paulina Rypáková preferuje nomádsky spôsob života, od skončenia štúdia v roku 2013 žije a tvorí v rôznych kútoch Európy; Azory, Tenerife, Korfu, Kréta, v súčasnosti na Cypre. Cestovanie, botanika, objavovanie nových miest a rozličných kultúr sú hlavnou inšpiráciou a ťažiskom jej tvorby.
2020

Výstava k 20. výročiu vzniku Školy úžitkového výtvarníctva v Ružomberku v kurátorskom výbere Zuzany Gažíkovej a Márie Martinkovej. 20 absolventov za uplynulých 20 rokov: Ján Ďurina, Martin Hrča, Zuzana Hrubošová, David Jankes, Júlia Jurinová, Kristína Kandriková, Alžbeta Kutliaková, Martina Labdová, Daniela Lašútová, Kristína Ligačová, Eva Maceková, Jozef Ondrík, Matúš Opálka, Jakub Pišek, Andrea Pojezdálová, Paulína Rypáková, Ľubomíra Sekerášová, Lenka Sršňová, Simona Štulerová, Slavomíra Švecová Vlasová.

Projekt z cyklu Kolegovia predstavuje každoročne, počas letnej sezóny v priestoroch Galérie Ľudovíta Fullu, výber z diela jedného z klasikov slovenskej moderny, ktorý bol súčasníkom Ľudovíta Fullu; ukazuje nielen vrcholné diela toho-ktorého umelca, ale aj možné vzájomné vzťahy, „ovplyvnenia", inšpirácie.

Mesto Ružomberok skutočne stojí na križovatke ciest. Z toho vyplývajú jeho možnosti i obmedzenia. Križovatka je zároveň symbolom prijatia rozhodnutia; či sa mesto vydá cestou roz-voja alebo zakonzervovania stavu a stagnácie.

Výstava ilustrácií Simony Čechovej z novej obrázkovej knižky o malom hrdinovi, ktorý sa počas prázdnin „stratí" v zázračnom dome plnom obrazov, kde ožívajú obrazy. Začína sa cesta do krajiny rozprávok. Poradí si malý hrdina v Jánošíkovej družine, pri mori, v balóne či medzi partizánmi? Stretne myšičku, čo varila kašičku? Knižka s ilustráciami, ktorá je inšpirovaná životom a dielom Ľudovíta Fullu je zároveň poctou tomuto umelcovi.