Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
Kaštieľ Strážky

Vzdelávacie programy pre školské skupiny

október 2018 - jún 2019

Milí učitelia, zoznámte sa s ponukou vzdelávacích programov pre školské skupiny, ktoré pripravili lektori SNG Kaštieľ Strážky.

Tvorivé dielne sa konajú v pondelok a v utorok v čase 9.00 - 15.00 hod.

Po dohode s lektormi je možné tvorivé dielne zrealizovať aj v iný pracovný deň - školské skupiny je potrebné objednať 3 dni vopred emailom na lektori.strazky@sng.sk alebo telefonicky na tel. čísle 052 / 245 40 00

Očami detského umelca
MŠ, ZŠ/ 60 min.

Kým niektoré deti nakreslia bez problémov čokoľvek, pre iné je sedenie nad výkresom utrpením. Ak sa vám občas obrázok nepodarí, nezúfajte. Nie je dôležité, aby bol dokonalý, práve naopak, presne taký aký sa podarí je úplne jedinečný a nenapodobniteľný.

Malí muzikanti
MŠ, 1.-4. ročník / 60 min.

Zvuky sú všade okolo nás, tak sa len dobre započúvajme a možno nájdeme zvuky na miestach a vo veciach, aké by sme nečakali. Staneme sa muzikanti, ktorí nepotrebujú bežné hudobné nástroje.

„Logo sapiens"
2. - 4. ročník ZŠ / 75 min.

„Logo sapiens" alebo „symbol rozumný." Už od pradávna bývali logá, resp. symboly charakteristické, grafické, pričom stelesňovali posolstvo svojho majiteľa. My sa naučíme čítať symboly aj obsahy diel, preskúmame a vytvoríme logo, ktoré bude jedinečné.

Tá kniha patrí mne!
5. - 9. ročník / 60 min.

Kniha patrí k priateľom najspoľahlivejším a najmilším. Práve z tohto krásneho vzťahu pravdepodobne vznikol prvý exlibris. Spoznajme tajomstvo tohto zabudnutého pojmu. Ak sa náhodou knižka zatúla, každý vďaka exlibris bude vedieť komu chýba, do ktorej knihovníčky patrí a môže sa postarať o jej vrátenie.

Z lavice von!
MŠ, ZŠ, SŠ / 60 min.

Poďme spoločne preniesť umenie z interiéru von a vytvorme dielo priamo v krajine. Nechajme sa inšpirovať umeleckým smerom zvaným land - art. Budeme sa spolu hrať, našim vyjadrovacím prostriedkom bude zem, piesok, kameň, lístie a podobný materiál, ktorý nám v danom období príroda ponúka.

Zvuky farieb
5.-9. ročník ZŠ, SŠ / 60 min.

„Jeden obraz vydá za tisíc zvukov." Niekedy keď vidíme farby, predstavíme si zvuky a pri počúvaní hudby si predstavíme farby. Vidíme hudbu a počujeme obrazy? Návšteva našej galérie bude zážitkom nie len pre oči, ale aj pre naše uši.

„Šperkovanie"
ZŠ / 60 min.

„Túžba človeka krášliť sa je stará ako ľudstvo samo." Spolu s vývojom odevu vznikali a vyvíjali sa aj jeho ozdobné doplnky - šperky. Poďme si spolu pozrieť „historickú" módu a vytvorme si originálny šperk.

„Posledná barónka"
5. - 9. ročník ZŠ, SŠ / 75 min.

Čo má spoločné kaštieľ v Strážkach a Rakúsko - Uhorsko, prvá svetová vojna, 1. Československá republika, druhá svetová vojna či socializmus? Barónku Margitu Czóbelovú! Život tejto výnimočnej osobnosti sa preplietol a vyvíjal s víťazstvami a pádmi spomenutých historických etáp a režimov. Ich výsledkom sa stalo meno poslednej strážskej barónky, ktoré sa nezmazateľne spojilo s dejinami jej niekdajšieho kaštieľa. O tom ako sa formovala jej osobnosť a aká v skutočnosti bola Margita Czóbelová sa dozviete v našom vzdelávacom workshope.

 
 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2019  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter
Hľadaj v SNG
Hľadali ste