English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG

Ján Ďurina: Horal

28. februára 2019 — 12. mája 2019
Galéria Ľudovíta Fullu, Ružomberok
Kurátorka: Zuzana Gažíková

Fotografie Jána Ďurinu sú plné emocionálneho napätia, vyvierajúceho z temných, nepoznaných zákutí ľudského podvedomia. Svoj záujem sústreďuje na otázky identity a s tým súvisiacej prirodzenosti a pretvárky, lásky a krutosti, krásy a šialenstva.

Fascinovaný prírodou odhaľuje rôzne kvality v ľudskom a prírodnom svete a napätia medzi nimi. Jeho diela sú expresívne a melancholické zároveň. Sú zrkadlom autorových senzuálnych i mentálnych pocitov a prežívaní. Sú snahou o porozumeniu sebe samému, ale aj snahou o vzájomné porozumenie s okolitým svetom; prírodným i ľudským.

Fotograf a performer, intermediálny umelec. Bakalárske štúdium absolvoval v ateliéri prof. Anny Tretter na Katedre nových médií Fakulty umení TU v Košiciach (2007-2011) a v ateliéri fotografie na Akadémii výtvaného umenia v Krakove, PL (2009 -2010). V magisterskom štúdiu pokračoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave na Katedre intermédií v ateliéri A. Čierneho (2012-2014).

Aktuálne žije v Berlíne, samostatne vystavoval v Nemecku, Francúzsku, Čechách, Poľsku,Taliansku, na Slovensku. Ťažiskovo sa venuje fotografii, postupne stále viac aj performance a intermediálnej tvorbe. Svoj ostatný cyklus Horal vytvoril v prostredí Liptova v rokoch 2016-2017.

 

 
 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2022  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter