English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG

Zóna Výtvarnej rozcvičky

10. júla 2021 — 19. septembra 2021
Esterházyho palác, Bratislava

Počas minulého roka sme v Slovenskej národnej galérii na 3. poschodí Esterházyho paláca v Bratislave vytvorili novú edukačnú Zónu, ktorá je priestorom pre všetkých, ktorí radi experimentujú, tvoria, objavujú a chcú sa dozvedieť viac o zaujímavých témach z výtvarného umenia. Pre našich návštevníkov a návštevníčky všetkých vekových kategórií na tomto mieste spájame interakciu, nové poznatky, zábavu a oddych.

Po prvej tematickej výstave, ktorá sa zameriavala na architektonické a stavebné princípy, prinášame ďalšiu Zónu, tentokrát venovanú Výtvarnej rozcvičke - sérii krátkych edukačných animovaných videí, ktoré pri vzdelávaní a sprístupňovaní výtvarného umenia využívajú digitálne reprodukcie. V jednotlivých dieloch sme rozpracovali témy telesnosti, náboženstiev, konfliktov, urbanizmu a pozreli sme sa aj na základné vyjadrovacie prostriedky výtvarného umenia. Každé z videí obsahuje aj kreatívny a workshop, ktorý rozvíja danú tému a prepája teóriu s jej praktickým prevedením.

V Zóne Výtvarnej rozcvičky sa návštevníci môžu naživo stretnúť s dielami z týchto animovaných videí, nájdu tu napríklad originály alebo reprodukcie od Ľudovíta Fullu, Mareka Kvetana, Viliama Malíka, Jozefa Jankoviča a ďalších. Neodídu ani bez zážitku z jednotlivých workshopov, ktoré si môžu vyskúšať úplne sami priamo vo výstave.

Koncepcia výstavy:
Magdaléna Kuchtová
Organizácia výstavy:
Michaela Kováčová, Barbora Tribulová
Grafický dizajn
: Braňo Matis, Pavlína S. Morháčová

Všetky videá sú dostupné aj na webumenia.sk/edu v sekcii Vzdelávanie.

 
 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2022  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter