English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG

Na návšteve

4. júna 2010 — 10. septembra 2010
Vodné kasárne a premostenie, Bratislava
Kurátorky: Vladimíra Büngerová, Alexandra Kusá

Manet, Rodin, Warhola ďalší zo zbierok SNG Kabinet Umenia 20. storočia. Výstavou Na návšteve uvádzame do výstavnéhoprogramu nový priestor - Kabinet umenia 20. storočia+, ktorý je primárne venovaný prezentácii moderného a súčasného výtvarného umenia, architektúry a dizajnu.

Vytvorením tohto programového formátu by sme chceli dopriať návštevníkom galérie pestrejší program a zároveň častejšie vystavovať a interpretovať galerijné zbierky, pretože práve kurátorská práca s nimi bude osou tohto výstavného programu a aj druhého Kabinetu, venovanému starému umeniu.

Koncepcia výstavy
Prvá výstava - Na návšteve | Manet, Rodin, Warhol a ďalší zo zbierok SNG rekapituluje stav zbierky európskeho umenia konca 19. a prvej polovice 20. storočia. Koncepcia sa zameriava na tú časť zbierok, ktorá je v medzinárodnom kontexte určujúca pre „rating" galerijnej inštitúcie. Zastúpenie, povaha a kvalita zbierkového fondu a následná ponuka atraktívneho výstavného titulu realizovaného na ich základe ovplyvňujú mieru ich medzinárodného uznania. Z nich potom plynie aj možnosť participácie na výstavných projektoch iných inštitúcií. Napokon, aj na základe „výpožičnej politiky" sa pestujú vzájomné vzťahy a „nevzťahy" zbierkotvorných galérií a múzeí. V súlade s diváckou a marketingovou atraktivitou možno tvrdiť, že k tzv. chef d´oeuvres patria zbierky európskych impresionistov, postimpresionistov a moderny. Na toto výslnie sa pomaly doťahuje (prevažne angloamerické) súčasné umenie.

 
 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2022  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter