English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG

Palo Macho
Fragmenty (z Fullu)

8. októbra 2015 — 29. novembra 2015
Galéria Ľudovíta Fullu, Ružomberok
Kurátorka: Katarína Bajcurová

Palo Macho (1965) patrí k výrazným predstaviteľom súčasného umelecké skla, jeho špecifická pozícia v tejto disciplíne je v tom, že sa dlhoročne venuje maľbe na sklo.

Vždy rád experimentoval, svojou prácou chcel otvárať nové cesty nielen pre seba, ale dokonca pre kolegov. Pred niekoľkými rokmi prišiel s odvážnou ideou spolupráce dvoch autorov na pôdoryse jedného „spoločného" diela - hlavnou východiskovou podmienkou tejto idey bolo spojenie tvorcov z odlišných disciplín výtvarného umenia; otázka ako a či vôbec možno preniesť odlišné „druhové" a „technologické" myslenie do nového celku a prípadne získať z tohto spojenia aj novú pridanú hodnotu. Takto pracoval s maliarom Rudolfom Filom, Lacom Terenom, fotografkou Janou Hojstričovou, sochárom Jozefom Jankovičom či s predstaviteľom mladšej generácie Svätoplukom Mikytom ako kresliarom.

V Galérii Ľudovíta Fullu v Ružomberku sa predstavuje výstavou, kde reaguje na niektoré vybrané motívy a znaky z diel Ľudovíta Fullu, ktoré spracoval prostredníctvom technológie termoformáže v skle. Transformuje ich, posúva, komentuje, necháva prehovárať k divákovi.

 
 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2022  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter