English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG

Pripravované výstavy

Erik Binder: Labyrint (sveta a raj) duše Erik Binder: Labyrint (sveta a raj) duše Esterházyho palác, Bratislava
Výstava začne o 34 dní

Samostatná výstava Erika Bindera (1974, Hnúšťa-Likier) nadväzuje na projekty umelcov a umelkýň strednej generácie pre SNG. Robustnosť jeho oeuvre a zároveň ľahkosť jeho tvorivého prístupu nám dovoľujú predstaviť ho ako tvorcu vo svojom prostredí, v labyrinte vlastného života, v ktorom sa snaží zorientovať. Svoj umelecký program už dávnejšie vybudoval na inverzii kreatívnej práce.

7x7 7x7 Esterházyho palác, Bratislava
Výstava začne o 48 dní

Projekt 7×7, kolektívne dielo kurátorov SNG, reaguje na rozmach online kultúry po rozšírení karanténnych opatrení kvôli covid-19. Digitálna stopa SNG bola pomerne markantná už aj pred pandémiou, preto nebolo pre nás až tak náročné rozšíriť našu online ponuku v nových podmienkach. A predsa, prechod mnohých kultúrnych foriem do virtuálneho prostredia položil aj rad nových otázok. V prostredí múzeí a galérií je to najmä problém prezentácie umeleckého diela v origináli verzus v jeho (digitálnej) kópii.

DANUVIUS 1968 DANUVIUS 1968 Esterházyho palác, Bratislava
Výstava začne o 223 dní

„Tak dnes v Bratislave vidieť neobyčajný zjav, že v socialistickej krajine obsadenej sovietskymi vojskami sa koná výstava, ktorá pravdaže protirečí všetkým normám marxisticky determinovateľnému ‚socialistickému realizmu'." Jürgen Weichardt, 1968

Európa v obrazoch. (Ne)cestovanie po kultúrnych a prírodných pamiatkach Európa v obrazoch. (Ne)cestovanie po kultúrnych a prírodných pamiatkach Esterházyho palác, Bratislava
Výstava začne o 251 dní

Prelom 18. a 19. storočia sa v západnej Európe niesol v znamení výraznej premeny spoločnosti aj pod vplyvom osvietenstva a nástupu priemyselnej revolúcie. Zmena systému práce a produkcie spôsobila rýchly nárast počtu obyvateľov miest, čo malo vplyv aj na ich veľkosť, urbanistické premeny a celkovo ich nový obraz ako oblastí pulzujúcich životom.

 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2021  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter