Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
Zvolenský zámok

Aktuálny program

28. mar
/

štvrtok
18:00
/

Zvolenský zámok
Pozrime sa na to štýlovo: "TOTO! je život ilustrácie" Pozrime sa na to štýlovo: "TOTO! je život ilustrácie"

Ako vzniká ilustrácia? Ako sa dostane do knihy a potom do vašej knižnice? Ako sa jej originál uchováva? A vôbec - aký má vlastne význam v živote dieťaťa aj dospelého človeka? A aké miesto (a akú hodnotu) má v histórii umenia? Odpovede na tieto otázky nám prinesie výtvarník, maliar a ilustrátor Miloš Kopták spolu s grafickou dizajnérkou Máriou Rojko.

 
30. mar
/

sobota
10:00
/

Zvolenský zámok
Sobotná bašta na zámku: Bublina na zámku Sobotná bašta na zámku: Bublina na zámku

Pod vedením tvorcov detského časopisu Bublina spolu nahliadneme do jeho zákulisia.
Dozvieme sa, čo je to časopis, aký je rozdiel medzi ním a knihou, čo by mal obsahovať a kto všetko sa na jeho tvorbe podieľa. Prenesieme sa do sveta písania článkov a príbehov, na chvíľu sa z nás stanú ilustrátori a grafickí dizajnéri.

 
 

Pravidelné programy

Sobotná bašta na zámku Sobotná bašta na zámku

V rámci nového programu galérie „Pozrime sa na to štýlovo" sme pre rodiny s deťmi pripravili nový cyklus sobotných tvorivých stretnutí. Zoznámime sa s rôznymi umeleckými obdobiami, dozvieme sa veľa zaujímavostí z umenia i histórie a vyskúšame si najrozličnejšie výtvarné techniky.

Pozrime sa na to štýlovo Pozrime sa na to štýlovo

Slovenská národná galéria pripravila na rok 2018 pre návštevníkov Zvolenského zámku nový cyklus kurátorských výkladov „Pozrime sa na to štýlovo". Počas týchto podvečerov nám kurátori SNG priblížia vybrané výtvarné obdobie formou umenovednej prednášky týkajúcej sa umeleckých diel zo zbierok SNG, ktorej protipólom bude prednáška pozvaného odborníka z iného vedného odvetvia.

Zámok bez zámkov Zámok bez zámkov

Slovenská národná galéria na Zvolenskom zámku si na rok 2018 pre svojich návštevníkov pripravila nový cyklus s názvom Zámok bez zámkov. Ako sám názov napovedá, počas týchto dní sa pokúsime návštevníkom poodhaliť miesta zámku, ktoré sú pre nich bežne nedostupné.

(ne)bojte sa v zámku 2018 Kino krypta (ne)bojte sa v zámku 2018 Kino krypta

Po úspešných filmových premietaniach hororového žánru v Zámockej krypte, sa Slovenská národná galéria rozhodla opäť pozvať svojich návštevníkov do svojského a tajomného kina. Najbližšie premietania pripravujeme na november 2018.

Letné kino SNG na Zvolenskom zámku Letné kino SNG na Zvolenskom zámku

Slovenská národná galéria Zvolenský zámok v spolupráci s Filmovým Skoro Klubom a mestom Zvolen si pre vás pripravila už 6. ročník Letného kina SNG na nádvorí Zvolenského zámku. Počas štyroch večerov si diváci pod holým nebom vychutnajú kvalitné snímky domácej a zahraničnej filmovej scény. Prvé premietanie sa uskutoční už 23. augusta 2018.

   
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2019  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter
Hľadaj v SNG
Hľadali ste