English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
Zvolenský zámok

Aktuálny program

9. aug
/

pondelok
8:00
/

Zvolenský zámok
Denný tábor SNG Zámok Zvolen - Za čias cisára Františka Jozefa I. - KAPACITA PLNÁ Denný tábor SNG Zámok Zvolen - Za čias cisára Františka Jozefa I. - KAPACITA PLNÁ
Milé deti a milí rodičia, Zvolenský zámok pripravuje týždenný letný denný tábor pod názvom Utáborme sa na zámku / Za čias cisára Františka Jozefa I. Tábor je určený pre deti od 7 do 12 rokov a bude prebiehať na Zvolenskom zámku v termíne 9. - 13. august 2021 v čase od 8.00 do 16.00 h.
 
 

Pravidelné programy

Fotolaboratórium na zámku
Fotolaboratórium na zámku

Cieľom programu je predstaviť počiatky vývoja fotografie a tvorivým spôsobom sprístupniť prvé pokusy so zachytávaním obrazu na fotocitlivé materiály. Tvorivé dielne v 6 blokoch predstavia fototechniky, ktoré využívajú fotenie bez fotoaparátu a prevedú nás od prvotnej úlohy verne zachytiť skutočnosť až k experimentovaniu a využitiu fotografie v umeleckej tvorbe.

Sobotná bašta na zámku
Sobotná bašta na zámku

V rámci nového programu galérie „Pozrime sa na to štýlovo" sme pre rodiny s deťmi pripravili nový cyklus sobotných tvorivých stretnutí. Zoznámime sa s rôznymi umeleckými obdobiami, dozvieme sa veľa zaujímavostí z umenia i histórie a vyskúšame si najrozličnejšie výtvarné techniky.

20~20 Slovenský príbeh umenia
20~20 Slovenský príbeh umenia

Rok 2020 v SNG na Zvolenskom zámku venujeme slovenskému výtvarnému umeniu dvadsiateho storočia. Počas prednáškových večerov postupne prejdeme jednotlivé desaťročia tohto výrazného storočia a nadviažeme tak na prednáškový cyklus „Pozrime sa na to štýlovo", ktorý poznáte z predchádzajúcich rokov.

Zámok bez zámkov
Zámok bez zámkov

Slovenská národná galéria na Zvolenskom zámku aj v roku 2020 pre svojich návštevníkov pripravila minifestival Zámok bez zámkov. Ako sám názov napovedá, počas týchto dní sa pokúsime návštevníkom poodhaliť miesta zámku, ktoré sú pre nich bežne nedostupné.

Filmový večer s Petrom Konečným
Filmový večer s Petrom Konečným

Pripravujeme pre Vás 2. ročník úspešného filmového večera so šéfredaktorom a zakladateľom najstaršieho slovenského filmového portálu Kinema.sk Petrom Konečným. Pozrieme si najoceňovanejšie svetové reklamy, zakázané koncepty, komparatívne provokácie, najlepšie virálne a guerillové videá a samozrejme najvtipnejšie reklamné kampane. Veríme, že počas tohto večera určite nebudete chcieť otrávene prepínať!

   
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2021  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter