English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
Zvolenský zámok

Základné školy I. stupňa a ŠKD

Stále expozície

Ponuka vzdelávacích programov pre I. stupeň základných škôl a školských klubov detí

september 2021 - jún 2022

Pre žiakov I. stupňa základných škôl (aj školských klubov detí) sme pripravili ponuku vzdelávacích a tvorivých aktivít, ktoré ich zoznámia s našimi stálymi expozíciami, históriou zámku a s novou výstavou „Vidieť, vidieť a vidieť", koncipovanou špeciálne pre Zvolenský zámok. Programy využívajú metódy a postupy zážitkovej pedagogiky a sú zostavené s prihliadnutím na špecifické potreby a požiadavky žiakov.

Za múrmi Zvolenského zámku
animačný program pre školské skupiny 1. - 7. ročníka ZŠ

Program je situovaný v exteriéri zámku, na vnútornom a vonkajšom nádvorí. Deti sa zoznámia s vybranými kapitolami z histórie zámku. Zároveň spoznajú aj jeho dnešné využitie pre potreby SNG. Teoretické časti sú poprepájané tvorivými úlohami, pohybovými hrami a výtvarnými aktivitami.

V prípade potreby vieme program prispôsobiť aj pre 8.-9. ročník ZŠ a SŠ

Vtedy na zámku - dnes v galérii
animačný program / 1. - 6. ročník ZŠ / 60 - 90 min.

Detský sprievodca plný aktivít vás prevedie zámkom, zoznámi vás s jeho minulosťou a súčasnosťou a predstaví vám najzaujímavejšie umelecké objekty v ňom vystavené.

Kulinárium depositarum primum
animačný program / 1. - 4. ročník ZŠ / 60 min.

Zaujíma vás, ako SNG vytvorila svoj zbierkový fond? Viete, čo sa deje s umeleckým dielom, kým nie je vystavené? Tušíte, ako vyzerá galerijný depozitár? Odpovede na tieto, ale aj iné otázky súvisiace s činnosťou galérie, nájdeme počas prehliadky novej expozície. A nielen to. Čakajú na nás tvorivé hry a aktivity, takže v galérii sa nudiť nebudeme.

Nevypsaná fixa"
tvorivá dielňa / 1. - 4. ročník ZŠ / 60 - 90 min.

V stĺpovej sieni zámku výtvarníci Jiří Franta a David Böhm vytvorili unikátnu autorskú maľbu s plochou 250 m2, ktorá návštevníkom ponúka „neokukaný" pohľad na diela z našich depozitárov. Na tvorivej dielni maľbu dôkladne preskúmame a vyskúšame si vytvoriť spoločnú rozmernú kresbu inšpirovanú zbierkovým fondom galérie.

Informácie a objednávky, kontakt:

Na každý program je potrebné sa vopred objednať. Cena programu je 1,20 €/žiak ZŠ; školy na území mesta Zvolen 0,50 €/žiak ZŠ; pedagogický dozor zdarma. Informácie o obsahu a termínoch konania vám radi poskytneme na uvedených kontaktoch:

Mgr. Barbora Paulínyová
PhDr. Silvia Čatayová
Mgr. Veronika Melichová
oddelenie galerijnej pedagogiky
SNG Zvolenský zámok
e-mail: lektori.zvolen@sng.sk
tel.: +421-45-245 30 01
www.sng.sk

 
 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2022  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter