English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
Zvolenský zámok

Expozícia VIDIEŤ, VIDIEŤ,VIDIEŤ

Expozícia pri príležitosti 50. výročia sprístupnenia Zvolenského zámku ako súčasti SNG pre verejnosť formou veľkoplošnej inštalácie pracuje so zbierkou národnej galérie a hovorí o zvláštnom živote umeleckých diel po tom, ako sa do galérie dostanú.

Kulinárium depositarum primum
animačný program / 1. - 4. ročník ZŠ / 60 min.

Zaujíma vás, ako SNG vytvorila svoj zbierkový fond? Viete, čo sa deje s umeleckým dielom, kým nie je vystavené? Tušíte, ako vyzerá galerijný depozitár? Odpovede na tieto, ale aj iné otázky súvisiace s činnosťou galérie, nájdeme počas prehliadky novej expozície. A nielen to. Čakajú na nás tvorivé hry a aktivity, takže v galérii sa nudiť nebudeme.

Nevypsaná fixa"
tvorivá dielňa / 1. - 4. ročník ZŠ / 60 - 90 min.

V stĺpovej sieni zámku výtvarníci Jiří Franta a David Böhm vytvorili unikátnu autorskú maľbu s plochou 250 m2, ktorá návštevníkom ponúka „neokukaný" pohľad na diela z našich depozitárov. Na tvorivej dielni maľbu dôkladne preskúmame a vyskúšame si vytvoriť spoločnú rozmernú kresbu inšpirovanú zbierkovým fondom galérie.

Kulinárium depositarum secundum
animačný program / 5. - 9. ročník ZŠ, SŠ / 60 - 90 min.

Čo sa v galérii deje za dverami, kam návštevník nemá prístup? Expozícia ponúka veľa priestoru na zamyslenie, hru a pochopenie. Cez tvorivé aktivity vám sprístupníme témy ako odborná starostlivosť o diela, schopnosť interpretácie diela návštevníkom, problematika originálu a kópie, pôvod diel v galerijných zbierkach a mnohé iné.

„Ve dvou se to lépe táhne"
tvorivá dielňa / 5. - 9. ročník ZŠ, SŠ / 60 min.

V stĺpovej sieni zámku výtvarníci Jiří Franta a David Böhm vytvorili unikátnu autorskú maľbu s plochou 250 m2. Vyskúšame si, ako sa dá tvoriť vo dvojici a párovou kresbou zachytíme vlastné asociácie inšpirované zbierkovým fondom galérie.

 
 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2022  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter