English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
Zvolenský zámok

Materské školy

Ponuka vzdelávacích programov pre predškolské ročníky materských škôl

september 2022 - jún 2023

Pre deti predškolských ročníkov materských škôl sme na školský rok 2020/2021 pripravili ponuku vzdelávacích a tvorivých aktivít, ktoré ich zoznámia s našimi stálymi expozíciami, históriou zámku a s výstavou „Vidieť, vidieť a vidieť“, koncipovanou špeciálne pre Zvolenský zámok. Programy využívajú metódy a postupy zážitkovej pedagogiky a sú zostavené s prihliadnutím na špecifické potreby a požiadavky detí.

Objavuj svet umenia s maliarom Bodkom
cyklus animačných programov /MŠ/ 60 min.

Ide o cyklické podujatie, ktoré prostredníctvom piatich stretnutí priblíži deťom svet umenia. Postupne sa zoznámia s témami, ktoré súvisia s galériou, umeleckými dielami, ale aj históriou zámku. Sprievodcom v tomto svete im je maliar Bodka. Jednotlivé programy možno po dohode absolvovať aj samostatne.

· Čarovné putovanie (september, október)

Spoločne s maliarom Bodkom a čarovnou mapou odhalíme tajomstvá Zvolenského zámku. Kto v ňom v minulosti býval, kto ho dal postaviť a prečo. Zistíme, či tu niekedy býval aj nejaký kráľ a že dnes na zámku sídli Slovenská národná galéria.

· Bodka chce byť sochárom (november – január)

Milý Bodka zmenil svoje ambície a chystá sa preraziť v sochárstve. Pozýva nás, aby sme spolu s ním preskúmali čarovný svet sôch a tajomstvá s nimi spojené. Už dlhšie dumá, či je medzi maľbou a sochou nejaký rozdiel. Tak mu pomôžeme a ešte sa aj zahráme a vytvoríme vlastné sochárske dielka.

· Bodka sa vracia k maľovaniu (február, marec)

Všade dobre, doma najlepšie. Po exkurzii do sveta sôch nás maliar Bodka privíta v krajine obrazov a rád nám porozpráva o tom, kto je to maliar, čo je jeho prácou a aké pomôcky k nej potrebuje. Tiež nám ukáže svoj ateliér, v ktorom si niečo spolu vytvoríme.

· Farby – to je zábava (apríl, máj)

Bodka mal na návšteve maliarov z Čiech a tí mu pomaľovali celú jednu bielučkú stenu v jeho milovanom zámku. A ešte k tomu čiernou farbou!!! Aj ho to trošku rozrušilo, ale nakoniec sa rozhodol, že on im ukáže a čaká na vás, aby ste mu pomohli objaviť aj iné farby. Veď predsa: nič nie je len čierne a biele.

· Sólo pre maľbu (máj, jún)

Je čas na ozajstný obraz. Bodka je pripravený a teší sa, ako s nami preskúma priestor obrazu a prezradí nám, ako pri maľbe postupovať. Zoberieme do ruky štetce a paletu a vytvoríme svoj „meisterstück“ – majstrovské dielo. A pravdaže príde aj odmena. Malí majstri budú Bodkom odmenení certifikátom o absolvovaní učenia u zámockého maliara Bodku v Slovenskej národnej galérii.

Informácie a objednávky, kontakt:

Na každý program je potrebné sa vopred objednať. Cena animačného programu je 1 €/dieťa MŠ; školy na území mesta Zvolen 0,50 €/dieťa MŠ; pedagogický dozor zdarma. Informácie o obsahu a termínoch konania vám radi poskytneme na uvedených kontaktoch:

Ing. Zuzana Štefinová
Mgr. Barbora Paulínyová
PhDr. Silvia Čatayová
oddelenie galerijnej pedagogiky

SNG Zvolenský zámok
e-mail: lektori.zvolen@sng.sk
tel.: +421-45-245 30 01
www.sng.sk

 
 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2023  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter