Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
Zvolenský zámok

Materské školy

Pre deti predškolských ročníkov materských škôl sme na školský rok 2018/2019 pripravili ponuku vzdelávacích a tvorivých aktivít, ktoré ich zoznámia s našimi stálymi expozíciami i s históriou zámku. Programy využívajú metódy a postupy zážitkovej pedagogiky a sú zostavené s prihliadnutím na špecifické potreby a požiadavky detí.

Záhady sveta umeleckého podľa maliara Bodku
cyklus animačných programov /MŠ/ 45 min.

Ide o cyklické podujatie, ktoré prostredníctvom piatich stretnutí priblíži deťom svet umenia. Postupne sa zoznámia s témami, ktoré súvisia s galériou, umeleckými dielami, ale aj s históriou zámku. Sprievodcom v tomto svete im je maliar Bodka. Jednotlivé programy možno po dohode absolvovať aj samostatne.

· Ako v rozprávke (september, október)
Spoločne s maliarom Bodkom a čarovnou mapou odhalíme tajomstvá Zvolenského zámku. Kto v ňom v minulosti býval, kto ho dal postaviť a prečo. Zistíme, či tu niekedy býval aj nejaký kráľ a že dnes na zámku sídli Slovenská národná galéria.

· Bodka - zámocký maliar (november - január)
Dozvieme sa, kto je to maliar, čo je jeho prácou a aké pomôcky k nej potrebuje. Nakoniec nám náš zámocký maliar Bodka ukáže svoj ateliér, v ktorom si niečo spolu vytvoríme.

· Pohroma v ateliéri (február, marec)
V ateliéri vznikol prievan a maliarovi Bodkovi sa rozliali farby. Bodka sa rozhneval. Vzápätí však zistil, že jeho nešťastie mu vlastne prinieslo šťastie a uľahčilo mu dokonca aj život. Čo sa stalo a ako to, že mu nešťastie uľahčí život, zistíme. Jeho objav si aj odskúšame.

· Sólo pre maľbu (apríl, máj)
Na chvíľku sa staneme ozajstnými umelcami a vytvoríme diela hodné majstrov. Ozajstní umelci majú svoje diela vystavené, tak si ich vystavíme aj my v našej špeciálnej galérii.

· Učňovská skúška (máj, jún)
Na poslednom stretnutí preskúmame čarovný svet sôch a tajomstvá s nimi spojené. Každý učeň zloží skúšku a nakoniec dostane certifikát o absolvovaní učenia u zámockého maliara Bodku v Slovenskej národnej galérii.

 
 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2019  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter
Hľadaj v SNG
Hľadali ste