Preskočiť navigáciu

Slovenská národná galéria

Foto
Výstava Užitočná fotografia už len do 17. februára Výstava Užitočná fotografia už len do 17. februára

Výstava Užitočná fotografia končí. Vidieť ju môžete len do 17. februára, rozlúčime sa s ňou finisážou so záverečným slovom kurátorov Aurela Hrabušického a Filipa Vanča. Návštevníci budú mať poslednú príležitosť dozvedieť sa od kurátorov o súčasnej fotografii všetko, na čo sa doteraz nestihli opýtať.

 

Prebiehajúce výstavy

Užitočná fotografia Užitočná fotografia Esterházyho palác, Bratislava
Výstava potrvá ešte 2 dni

Výstava priblíži fotografiu nie ako užitočné, rýchle záznamové médium, „dokument doby", ani ako prostriedok digitálnej manipulácie, ale ako nástroj vhodný na široké využitie v súčasnom umení.

Made in Paper Made in Paper Zvolenský zámok, Zvolen
Výstava potrvá ešte 2 dni

Made in Paper je spoločným projektom Univerzity Tomáše Bati v Zlíne a Technickej univerzity vo Zvolene. Je koncepčným experimentom v dizajne papierového nábytku. Práca na tomto zadaní spája využitie papiera ako nosného konštrukčného materiálu a taktiež ako špecifického prvku výrazu.

Karol Pichler: Bol raz jeden ... Preskriptívna situácia Karol Pichler: Bol raz jeden ... Preskriptívna situácia Galéria Ľudovíta Fullu, Ružomberok
Výstava potrvá ešte 1 deň

Karol Pichler absolvoval v roku 1985 MOME - Moholy-Nagy University of Art and Design v Budapešti. V rokoch 1986 - 1996 bol pedagogicky činný na Škole úžitkového výtvarníctva v Bratislave, pedagogicky intervenoval i v Remeši a v Rio de Janeire.

Z kruhu von – moderná a súčasná slovenská keramika Z kruhu von – moderná a súčasná slovenská keramika Schaubmarov Mlyn v Pezinku, Pezinok-Cajla
Výstava potrvá ešte 65 dní

Náhľad do modernej a súčasnej slovenskej keramiky, zasadený nie náhodou do prostredia pezinského Schaubmarovho mlyna, sleduje niekoľko tém, ktoré majú v keramike status archetypu - nádoba, tanier, figúra.

 

Pripravované výstavy

Ján Ďurina: Horal Ján Ďurina: Horal
Galéria Ľudovíta Fullu, Ružomberok
Výstava začne o 12 dní

Fotografie Jána Ďurinu sú plné emocionálneho napätia, vyvierajúceho z temných, nepoznaných zákutí ľudského podvedomia. Svoj záujem sústreďuje na otázky identity a s tým súvisiacej prirodzenosti a pretvárky, lásky a krutosti, krásy a šialenstva.

Z akadémie do prírody. Podoby krajinomaľby v strednej Európe 1860–1890 Z akadémie do prírody. Podoby krajinomaľby v strednej Európe 1860–1890
Esterházyho palác, Bratislava
Výstava začne o 20 dní

Téme stredoeurópskej plenérovej krajinomaľby, ktorá sa rozvíjala v priestore bývalej rakúsko-uhorskej monarchie v rokoch 1860 - 1890, sa doteraz nevenovala príliš veľká pozornosť. Výstava organizovaná Západočeskou galériou v Plzni a Slovenskou národnou galériou je jedným z prvých pokusov zamerať sa na tvorbu osobností výtvarnej scény, ktoré sa pohybovali medzi dunajskou monarchiou a súdobými centrami výtvarného umenia.

   
   

Dielo týždňa

Igor Grossmann. Veselé fašiangy. Liptovské Sliače. 1968 Igor Grossmann. Veselé fašiangy. Liptovské Sliače. 1968
 

Neprehliadnite

4_Vojtech Erdélyi.jpg
Zbierka Linea v SNG

V roku 2018 sa SNG podarilo získať novú rozsiahlu akvizíciu diel. Veľkorysý dar od Zbierky Linea, ktorá je jednou z najvýznamnejších súkromných zbierok na Slovensku, obsahuje viac ako 150 umeleckých diel v odhadovanej nadobúdacej hodnote približne 3,5 mil. eur.

Screen Shot 2018-12-04 at 15.32.45.png
Cenu RGS Biela kocka 2017 má aj SNG

Dňa 3. decembra 2018 boli vyhlásené ceny Rady galérií Slovenska - Biela kocka za prínos v oblasti galerijných činností za rok 2017. SNG získala cenu v kategórii Edičný projekt.

47039629_10157128283214345_3388173994711580672_n.jpg
Ilona Németh získala Cenu Nadácie Tatra banky 2018

Gratulujeme laureátke Ceny Nadácie Tatra banky za umenie 2018 v kategórii Výtvarné umenie - Ilone Németh za autorskú výstavu Eastern Sugar v Kunsthalle Bratislava. Tešíme sa a odporúčame vrátiť sa k výstave cez nový elektronický katalóg, ktorý je prístupný zadarmo na stiahnutie.

 

SNG v médiách

Sobota v pezinskom Schaubmarovom mlyne patrí Noci detskej literatúry
cestovanie.pravda.sk
13. februára 2019
„Literatúru a dobrodružstvo prinesie v sobotu 16. februára Detská noc literatúry v Schaubmarovom mlyne v Pezinku.“
Na Zvolenskom zámku sa digitalizuje vo veľkom. Zoskenovaných je už 33 000 predmetov
zvolen.dnes24.sk
8. februára 2019
„Vďaka digitalizácii vzniká digitálny obsah, ktorý galérie používajú na publikačné účely, sprístupňovanie a propagáciu, a ako základný prostriedok evidencie svojich zbierok.“
   
 

 
Partneri SNG
Generálny partner  Tatra Banka Partneri  BKIS Bratislava Goethe Institut Nadácia Novum SITA Hlavní mediálni partneri  Citylife.sk Radio FM tasr Mediálni partneri  Artalk Historicka revue inba inspire Kam s deťmi Radio Devin S deťmi swine daily tyzden  
Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2019  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter
Hľadaj v SNG
Hľadali ste