English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu

Zvolenský zámok

Zvolenský zámok

Zvolenský zámok

Námestie SNP 1

Stredoveký zámok je v súčasnosti aj najbohatšou obrazárňou na Slovensku. Jeho priestory ponúkajú návštevníkom veľkú kolekciu starého umenia od 14. do 19. storočia. Siene prízemia a prvého poschodia sú výstavným priestorom s množstvom umeleckých druhov, tém aj štýlov.

   

Blog

1_q9LThmtLJkCsNXhxAcsf3g.jpg
„Sedem vecí o…“ ceste Zvolenského zámku k adaptácii na galerijný priestor

Výstavné priestory Slovenskej národnej galérie na Zvolenskom zámku boli sprístupnené pred viac ako 51 rokmi, 13. septembra 1969. Stalo sa tak po náročnej rekonštrukcii, ktorá trvala dvanásť rokov.

DSC00130.jpg
Nová kaviareň na nádvorí Zvolenského zámku!

Slovenská národná galéria na Zvolenskom zámku na svojom nádvorí otvorila novú kaviareň s názvom Zámocká. Návštevníci Zvolenského zámku si tak okrem prezretia samotných expozícií Slovenskej národnej galérie v interiéri zámku budú môcť vychutnať kávu, čapované pivo či lahodné zákusky.

704cc373-736b-4a98-8128-e809a3043baa.jpg
(Foto)zbierka pre zámok

Máte fotku so zámkom? Vy ju prineste, my ju zvečníme a vrátime. Stanete sa tak súčasťou 50-tych narodenín Slovenskej národnej galérie na Zvolenskom zámku v septembri 2019.Fotky začneme zbierať už počas Noci múzeí a galérií v sobotu 18. mája 2019.

   

Expozície a výstavy

Ikony na Slovensku Ikony na Slovensku Zvolenský zámok
Stála expozícia

Expozícia na 1. poschodí začína prehliadkou komornej zbierky ikon SNG. Ich obsah je dedičstvom stredovekého byzantského maliarstva, na našom území najmä z pravoslávnych a grécko-katolíckych komunít severovýchodného a východného Slovenska.

Gotické umenie Gotické umenie Zvolenský zámok
Stála expozícia

Expozícia na prízemí Zvolenského zámku je zostavená podľa viacerých kritérií. Vznikol tak sled relatívne nezávislých výstavných priestorov.

 
 

Dielo týždňa

Jakub Bogdan: Zápas kohútov, 1706–1710 Jakub Bogdan: Zápas kohútov, 1706–1710
   
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2020  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter