Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu

Zvolenský zámok

Marec na Zvolenskom zámku Marec na Zvolenskom zámku

Marec venujeme knihám, časopisom a hlavne ilustráciám v nich. Naši hostia nás oboznámia s tým, ako to všetko okolo kníh a časopisov funguje. V rámci prednáškového cyklu Pozrime sa na to štýlovo sa budeme rozprávať s výtvarníkmi, ilustrátormi a grafickými dizajnérmi a počas Sobotnej bašty na zámku si malí výtvarníci vytvoria vlastný časopis pod vedením tvorcov známeho detského časopisu Bublina. Hudobnú zložku programu v marci zastúpi Hilaris Chamber Orchestra - Hudba na zámku II.

 
Zvolenský zámok

Zvolenský zámok

Námestie SNP 1

Stredoveký zámok je v súčasnosti aj najbohatšou obrazárňou na Slovensku. Jeho priestory ponúkajú návštevníkom veľkú kolekciu starého umenia od 14. do 19. storočia. Siene prízemia a prvého poschodia sú výstavným priestorom s množstvom umeleckých druhov, tém aj štýlov.

   

Neprehliadnite

sc1.jpg
Aplikácia SC Zvolen Castle SNG

Aplikácia SC Zvolen Castle SNG vám umožní vidieť stálu expozíciu malieb vo Zvolenskom zámku v digitálnej podobe s pútavým popisom v slovenskom jazyku.

Screen Shot 2016-07-20 at 16.17.12.png
Web umenia

Vstúpte do on-line katalógu a pozrite si desaťtisíce výtvarných diel zo zbierok slovenských galérií.

     

Expozície a výstavy

Ikony na Slovensku Ikony na Slovensku Zvolenský zámok
Stála expozícia

Expozícia na 1. poschodí začína prehliadkou komornej zbierky ikon SNG. Ich obsah je dedičstvom stredovekého byzantského maliarstva, na našom území najmä z pravoslávnych a grécko-katolíckych komunít severovýchodného a východného Slovenska.

Gotické umenie Gotické umenie Zvolenský zámok
Stála expozícia

Expozícia na prízemí Zvolenského zámku je zostavená podľa viacerých kritérií. Vznikol tak sled relatívne nezávislých výstavných priestorov.

 
 

Dielo týždňa

Denisa Lehocká. Bez názvu. 2005 Denisa Lehocká. Bez názvu. 2005
   
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2019  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter
Hľadaj v SNG
Hľadali ste