Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG Bratislava

Školské programy

Objavte auru originálov!

Priveďte žiakov zažiť nové experimenty s výtvarným materiálom prostredníctvom vzdelávacích programov Slovenskej národnej galérie. V dnešnej digitálnej kultúre je veľkým prínosom stretnutie s umeleckými dielami. Okrem informácií o farbe, materiáli a veľkosti pôsobí na nás dielo emocionálne. Rozvíja v nás nielen estetické cítenie, ale aj sprostredkuje zážitok. Vďaka dielam od 14. po 21. storočie sa môžeme dozvedieť viac o kultúre, histórii a bežnom živote.

V roku 2015 SNG sprístupnila na stránke www.webumenia.sk on-line katalóg výtvarných diel slovenských galérií. Diela si tam môžete detailne prezrieť, stiahnuť vo vysokom rozlíšení , nájsť o nich ďalšie informácie a využiť ako učebné pomôcky pri rôznych vyučovacích predmetoch. Pre tieto účely sú vytvorené aj kolekcie diel s námetmi na výtvarné a motivačné aktivity počas vášho vyučovania.

Všetky programy realizujeme s prihliadnutím na špecifiká vekovej a cieľovej skupiny účastníkov. Odporúčaný počet žiakov v jednej skupine je do 20 (max. 25).

 
 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2020  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter