English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG Bratislava

Školské programy

Objavte auru originálov!

Ponuka školských programov v jednotlivých pracoviskách: Bratislava, Zvolen, Strážky, Ružomberok, Pezinok

Priveďte žiakov zažiť nové experimenty s výtvarným materiálom prostredníctvom vzdelávacích programov Slovenskej národnej galérie. V dnešnej digitálnej kultúre je veľkým prínosom stretnutie s umeleckými dielami.

Okrem informácií o farbe, materiáli a veľkosti pôsobí na nás dielo emocionálne. Rozvíja v nás nielen estetické cítenie, ale aj sprostredkuje zážitok. Vďaka dielam od 14. po 20.storočie sa môžeme dozvedieť viac o kultúre, histórii a bežnom živote.

Upozornenie!
Všetky školské skupiny musia dopredu nahlásiť svoju návšetvu v SNG na miroslava.misova@sng.sk. Platí to, aj pokiaľ nemáte záujem o program Oddelenia galerijnej pedagogiky SNG, ale chcete si len s triedou pozrieť výstavu. Pokiaľ prídete neohlásene, môže sa stať, že nebudete pustení do výstavy z kapacitných dôvodov.
Ďakujeme za porozumenie

SNG VZDELÁVA AJ ONLINE:
Okrem vzdelávacích programov sme pripravili kolekcie diel, rôzne metodické námety na motivačné a výtvarné aktivity, pokyny či pracovné listy, ktoré nájdete na www.webumenia.sk/edu. Samostatne spracované materiály a pracovné listy spolu s metodickými pokynmi pre pedagógov a pedagogičky venované obdobiu slovenského štátu sú na stránke senxskutocnost.sng.sk. Ak hľadáte námety k rozvoju kritického myslenia alebo chcete pracovať s témou udalostí roku 1989, navštívte stránku 1989.sng.sk. Tvorbu významných umelcov a umelkýň predstavia videá a metodické listy na stránke skrecok.sng.sk. Obdobiu stalinizmu a tém, ktoré toto obdobie otvára, je venovaný obsah na stránke akciazet.sng.sk, kde tiež nájdete okrem iného pracovné a metodické listy. Výtvarná rozcvička je cyklus animovaných vzdelávacích videí, ktoré prezentujú vybrané témy s námetom na výtvarný workshop.

Vzdelávajte sa aj bez programu
!
Na 1. poschodí Esterházyho paláca môžete navštíviť interaktívnu inštaláciu venovanú všetkým, ktorí sa chcú zoznámiť s históriou umenia. Prevedie vás nimi netradičný sprievodca - profesor Škrečok.

Na 3. poschodí nájdete edukačnú Zónu - priestor pre všetkých návštevníkov, ktorí radi experimentujú, tvoria, objavujú a chcú sa dozvedieť viac o zaujímavých témach z výtvarného umenia. Do 19. septembra je Zóna venovaná cyklu vzdelávacích animovaných videí Výtvarná rozcvička, od 30. septembra bude Zóna predstavovať možnosti zobrazovania priestoru v umení. Aktuálnymi výstavami i ďalšími priestormi galérie vás prevedie Sprievodca aktívneho pozorovateľa - nájdete v ňom úlohy, inšpirácie a podnety, čo všetko a ako možno vidieť na rôznych miestach v galérii. Sprievodcu pripravili maliar a ilustrátor Viliam Slaminka a šperkárka Dana Tomečková.

INFORMÁCIE A KONTAKT:
Na každý program je potrebné sa vopred objednať e-mailom alebo telefonicky. Všetky programy realizujeme s prihliadnutím na potreby vekovej a cieľovej skupiny účastníkov. Odporúčaný počet je najviac 20 žiakov a žiačok v jednej skupine. Prosíme vopred ohlásiť aj väčšie skupiny nad 10 osôb, prichádzajúce bez objednaného programu alebo výkladu, kapacita priestorov je obmedzená.
Pri realizovaní programov sa riadime aktuálnymi epidemiologickými opatreniami.

Vstupné na programy:

- deti MŠ - 0,70 €; žiaci a žiačky a študenti a študentky ZŠ, SŠ, VŠ - 1,50 €; pedagogický dozor - zdarma
- žiaci a žiačky ZUŠ a študenti a študentky SŠ a VŠ výtvarného, umenovedného zamerania a architektúry - zdarma

KONTAKT:

Miroslava Mišová / miroslava.misova@sng.sk
02/ 204 96 270; 0915 786 712

 
 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2021  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter