English Vyhľadávanie
Preskočiť navigáciu Preskočiť na podmenu
SNG

Blog

08. aug 2022

Klára Hudáková
Foto_Ben Markel.jpg
Pavilón Českej a Slovenskej republiky v Benátkach

Slovenská národná galéria odpovedá na najčastejšie otázky kladené v súvislosti s pavilónom Českej a Slovenskej republiky v Benátkach, ktorý je od roku 2019 z dôvodu havárie a dlhodobo zlého stavu uzavretý.

 
17. jún 2022

Barbora Tribulová
A14V5792.jpg
Pracovná ponuka: galerijný pedagóg/galerijná pedagogička s výtvarným zameraním

Do nášho tímu na Oddelenie galerijnej pedagogiky vypisujeme výberové konanie na pozíciu galerijný pedagóg/galerijná pedagogička s výtvarným zameraním. Krásna práca s umením, ľuďmi a v skvelom tíme.

 
17. jún 2022

Marcela Kvetková
fb_post_kit – 1.jpg
Generátor inšpirácie zo SNG

Inšpirujte sa svetom umenia. Vzbuďte kreativitu a výtvarné uvažovanie detí. Generátor inšpirácie – nápady a výtvarný materiál vám pošleme priamo do školy.

Pripravili sme pre vás kreatívnu sadu inšpirovanú dielami najvýznamnejších slovenských výtvarníkov. Reprodukcie diel, námety na tvorivé aktivity a výtvarný materiál pre všetkých žiakov a žiačky v triede sme pre vás zabalili do jednej krabice – Generátora inšpirácie zo SNG.

 
12. máj 2022

Lukáš Štepanovský
Untitled design (17).png
Zbieraj umenie do mobilu. Nová aplikácia Kódy SNG

Fotíš si na výstave diela a pátraš po ich príbehoch? Chceme ti to uľahčiť. Na výstave 7x7. Sedem slobodných úvah o umení testujeme novú aplikáciu Kódy SNG, vďaka ktorej môžeš zbierať vystavené diela do mobilu a spoznať ich bližšie vo vlastnej kolekcii. Aplikáciu pripravujeme pre budúce expozície v zrekonštruovanej budove Slovenskej národnej galérie.

 
11. máj 2022

Klára Hudáková
Odpocet SNG 2021.jpg
SNG a rok 2021 – Verejný odpočet

Slovenská národná galéria informuje o návštevnosti, hospodárskych výsledkoch, výstavnej, edičnej, vedeckovýskumnej, odborno-metodickej, programovej a ďalšej činnosti v Bratislave a na vysunutých pracoviskách v Strážkach, Ružomberku, vo Zvolene a v Pezinku za rok 2021.

 
10. máj 2022

Barbora Tribulová
Víťazný tím súťaže 2021_2022_Foto_Šimon Lupták,SNG.jpg
Sloboda voľby očami mladých Finále a výstava súťaže Máš umelecké črevo?

Otvorili sme výstavu finálových projektov medzinárodnej umeleckej platformy pre mladých Máš umelecké črevo? s názvom Sloboda voľby. Návštevníci a návštevníčky si ju môžu pozrieť na 3. poschodí Esterházyho paláca v Bratislave do 29. mája 2022. 

 
09. máj 2022

Klára Hudáková
SNG v Bratislave-Esterházyho palác_Foto_Martin Deko, SNG (1).jpg
Letné uzavretie Esterházyho paláca

Slovenská národná galéria bude musieť pristúpiť k dočasnému uzavretiu Esterházyho paláca v Bratislave pre verejnosť z dôvodov finalizácie rekonštrukcie galerijného areálu. Ako poslednú udalosť pred letným uzatvorením galérie SNG pripravila špeciálny program pre zdravotníkov a zdravotníčky.

 
26. apr 2022

Klára Hudáková
Barbora Tribulová
DSC03996.jpg
Piatkové stretnutia v galérii / П’ятничні зустрічі в галереї

Pozývame ľudí utekajúcich pred vojnou na Ukrajine a všetkých, ktorí im pomáhajú alebo chcú pomôcť a hľadajú príležitosti pre podnetné trávenie voľného času a sociálne kontakty. Ponúkame bezpečný priestor galérie pre stretnutia s tými, ktorí sú v podobnej situácii, aby zdieľali svoje skúsenosti a boli si navzájom oporou.

 
20. apr 2022

DSC09978.jpg
Otvárame SNG ľuďom na úteku pred vojnou na Ukrajine

Відкриваємо Словацьку національну галерею людям, які тікають від війни в Україні

V SNG hľadáme spôsoby, ako pomôcť ľuďom na úteku pred vojnou na Ukrajine cez návštevu galérie, tvorivé aktivity či budovanie komunity. Ak poznáte Ukrajincov/Ukrajinky, pre ktorých by boli tieto informácie prospešné, budeme radi za ich zdieľanie.

 
30. mar 2022

Marcela Kvetková
Klára Hudáková
Haptická pomôcka k dielu Madona s anjelmi z Popradu v SNG (4).jpg
Dotýkať sa umenia? V SNG povolené!

V Slovenskej národnej galérii pribudla vo výstave 7x7. Sedem slobodných úvah o umení haptická pomôcka na sprístupnenie výtvarných diel nevidiacim a slabozrakým návštevníkom / návštevníčkam. Pomôcka je súčasťou komplexnejšej snahy SNG o sprístupňovanie umenia rôznorodým skupinám.

 
 
 

Kontakt Facebook Youtube Mapa stránky
Vyhlásenie o prístupnosti Správca obsahu Technický prevádzkovateľ
Slovenská národná galéria © 2022  
Powered by Cyclone3 of Comsultia
Newsletter